• Vitajte v Domove sociálnych služieb Borský Svätý Jur
Darujte nám 2% daní - kliknite sem
Z dôvodu zhoršujúcej sa situácie ohľadom ochorenia COVID 19 sme pristúpili v DSS pre dospelých v Borskom Svätom Jure k prísnejším preventívnych opatreniam:

ZÁKAZ NÁVŠTEV

od 01.10.2020 do odvolania

Mgr. Ingrid Opalková

riaditeľka DSS

Ako poukázať 2 % z daní

Pracovali ste ako dobrovoľník?

Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2020, máte možnosť venovať 3% z dane – požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Dôležité termíny:

  • do 31. marca 2021 – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je úž súčasťou daňového priznania
  • do 30. apríla 2021 – zaslanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj potvrdenie o zaplatení dane)

Popis krokov pre venovanie 2 % z dane

Zamestnanci:

  1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
  2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % z dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2 % zaplatenej dane.
  3. Najneskôr do 30. apríla 2021 pošlite/doručte daňovému úradu v mieste vášho bydliska.


https://www.mfsr.sk/sk/dane-cla-uctovnictvo/priame-dane/dane-z-prijmu/vzory-tlaciv/vzory-danovych-priznani-k-dani-z-prijmov/rok-2020/Priložené dokumenty

NázovVeľkosť a typ
  Potvrdenie o zaplatení dane66 kB [pdf]
  Poučenie na vyplnenie vyhlásenia201 kB [pdf]
  Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby133 kB [pdf]

Mohlo by Vás zaujímať: